A korai fejlesztés fontossága
2024. szeptember 17.„Sebtapasz” a diagnózishoz is
2024. október 1.A szívelégtelenség jelentős népegészségügyi probléma a fejlett országokban. A legfrissebb becslések szerint mára már mintegy 64,3 millió embert érint világszerte, és az esetek száma folyamatosan nő. Magyarországon sem állunk jól. Hazánkban megközelítőleg 250-300 ezer beteg szenved szívelégtelenségben, 30-35 ezer fő az évente újonnan diagnosztizált esetek száma, a betegek éves halálozási rátája meghaladja a 25 százalékot.
A betegség korai tüneteit ezért mindenképp érdemes komolyan venni, és időben szakorvoshoz fordulni.
A szívelégtelenség szimptómái elsősorban a szervezet, a szervek oxigénellátásának elégtelenségéből adódnak, ezek többek között a nehézlégzés, légszomj, ami fizikai terhelésre, de akár nyugalmi állapotban vagy fekvő helyzetben is jelentkezhetnek.
Tünet lehet továbbá a fokozott fáradtságérzés, a bokaduzzanat, de a száraz köhögés, köhécselés is. A szívelégtelenségnek többféle típusa létezik, de csak egy átfogó orvosi vizsgálattal lehet pontosan kideríteni, hogy melyik típusról van szó az adott beteg esetében.
Kardiológus szakorvosaink a diagnózis és a megfelelő terápia megállapításában is segítenek.
Szakorvosaink:
- Dr. Borbás Sarolta belgyógyász, kardiológus, Országos Kardiológiai Intézeti főorvos
- Dr. Petrássy Márta belgyógyász, kardiológus főorvos
- Dr. Száraz Angelika belgyógyász, kardiológus, osztályvezető főorvos
- Dr. Torma Gábor belgyógyász, kardiológus főorvos
Rendelésükre bejelentkezés a honlap online bejelentkezés menüpontján vagy telefonon keresztül, a +36 34 200 482 telefonszámon.